ÜNİVERSİTE

YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ ALMAYI DÜŞÜNEN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİLGİLER ! 
 • Dünyanın en iyi ve alanlarında uzmanlaşmış üniversitelerinde eğitim fırsatını yakalayın.
 • İngiltere, Kanada ve Amerika’daki Üniversite başvurularınız için ÖSS puanı gerekmemektedir.
 • Tüm okullarımızın YÖK denkliği vardır.
 • Planlarınız doğrultusunda size uygun okul ve program seçimi, başvurularınızın yapılması ve burs olanaklarında ücretsiz rehberlik hizmetimizle yanınızdayız.
 • Programınız süresince her türlü danışmanlık hizmetlerimiz devam etmektedir.
YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ ALINABİLECEK PROGRAMLARIMIZDAN BAZILARI;
 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Endüstri Mühendisliği
 • Elektrik Mühendisliği
 • Mimarlık
 • Matematik, Kimya, Biyoloji ve Fizik
 • İşletme, Yönetim ve Pazarlama
 • Ekonomi ve Uluslararası İşletme
 • Bankacılık ve Finans
 • Uluslararası İlişkiler
 • Hukuk
 • Psikoloji
 • Sosyoloji
 • Sanat, Medya ve Dizayn
 • Dijital Medya ve İletişim
Kayıtlarınızla ilgili her türlü bilginin sağlanmasından, başvurularınızın yapılmasına, kalacak yerinizin ayarlanmasından uçak biletinizin teminine kadar tüm işlemleriniz ACADEMIX tarafından ÜCRETSİZ yapılmaktadır.Yurtdışında üniveriste eğitimi alabileceğiniz ülkelerden bazıları şunlardır;

Amerika’da Üniversite
İngiltere’de Üniversite
Almanya’da Üniversite
Avusturya’da Üniversite
Hollanda’da Üniversite
İsviçre’de Üniversite
Bulgaristan’da Üniversite
Ukrayna’da Üniversite

Değişen koşullar ve küreselleşme ile birlikte tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de eğitimin makbul olma durumu değişiklik göstermiştir. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte bilgisayar çağına girişimiz, dolayısıyla eğitim görülen materyallerin yenilenmesi ve güncellenmesi ile birlikte eskiden Boğaziçi, ODTÜ, Hacettepe gibi popüler olan devlet üniversiteleri yerlerini özel üniversitelere hatta daha da iyi ve avantajlı olacak şekilde yurt dışındaki üniversitelere bırakmıştır.
Yurt dışında üniversite okumanın en büyük avantajlarından biri yabancı dili etkin şekilde öğrenmiş olmaktır.  Yurtdışında üniversite eğitimi sebebiyle uzun zaman geçirmiş biri yabancı bir dili hatta dilleri çok daha kolay şekilde öğrenmiş olacaktır.
Yurtdışındaki üniversitelerin birçoğunda LYS, YGS, ALES vb. sınavları kazanma şartı yoktur. Ayrıca öğrenciler yurtdışında istediği okul ve bölüm ile ilgili kesin ve net bir seçim yapabilme şansına sahiptirler. Öğrencilerin istedikleri bölümlerde okumaları hem üniversite hayatlarına hem de ileriki iş yaşantılarına olumlu yansımaktadır.Yurt dışında üniversite eğitimi almak sanılanın aksine çok da maliyetli değildir. Türkiye’deki eğitim masraflarıyla karşılaştırıldığında yurtdışında bazı ülkelerde eğitim almak Türkiye’den daha ucuza gelebilmektedir. Aşağıdaki tabloda farklı ülkelerdeki ortalama yıllık eğitim maliyetlerinin karşılaştırılmasını görebilirsiniz.

Üniversite
Yıllık gider toplamı
Yıllık eğitim ücreti
Yıllık genel toplam
Yıllık genel toplam TL
Devlet Üniversitesi
10000
800
10800 TL
10800 TL
Vakıf  Üniversitesi
10000
17000
27000 TL
27000 TL
Amerika
12100
12000
24100 USD
36150 TL
İngiltere
7600
7000
14600 GBP
36500 TL
Kanada
9450
7200
16650CAD$
24925 TL
Avustralya
13400
16000
29400AU$
49225 TL
Almanya
6450
350
6800 Euro
14950 TL
Avusturya
7200
760
7960 Euro
17500 TL
(TABLO YAKLAŞIK FİYATLAR İLE YAPILMIŞTIR. KURA GÖRE DEĞİŞİM GÖSTEREBİLİR)
* Ülkeden ülkeye değişim göstermekle birlikte yurtdışında üniversite okumanın yıllık masrafı eğitim+konaklama+yaşam masrafı dâhil 9000 TL ile 35000 TL arasında değişmektedir.
Yurtdışında üniversite okumak zaman açısından da avantajlıdır. Ülkemizde hazırlık sınıfı ile birlikte üniversite süresi 5 yıldır. Yurtdışında ise bu süre bazı ülkelerde 3 yıldır. İngilizce bilmeyenler için hazırlık aşaması ise 3 ay ile 1 yıl arasında değişmektedir. Türkiye’de alacağınız 5 yıllık eğitim sonrasında mezun olan binlerce öğrenciden biri olur ve yüksek ihtimalle yabancı diliniz yeterli miktarda geliştirememiş olursunuz. Ancak yurtdışında eğitim alıp döndükten sonra uluslar arası bir diplomanın yanı sıra çok iyi derecede İngilizceye sahip olmuş olarak dönersiniz. Ayrıca çoğu ülke okul süresinin ardından en az bir yıllık çalışma imkanı sunmaktadır. Böylece eğitim aldığınız ülkede üniversite eğitiminiz sonrası belirli bir süre çalışarak, CV’nizde uluslararası bir referans elde ederek ülkenize dönebilirsiniz. Diplomanızın çok önemli bir avantajı daha vardır. Türkiye’de alınan diplomaların çoğunda Avrupa birliği ve dünya ülkelerinde kabul sıkıntısı çekersiniz. Ancak uluslar arası bir diplomada YÖK denkliği olduğu için hem Türkiye de hem de dünyanın herhangi bir ülkesinde diplomanız kabul görür.
Herkesin bildiği bir şey vardır ki herhangi bir üniversite öğrencisinin misyonunu, vizyonunu ve gelecekle ilgili planlarını oluşturduğu süreç, üniversite yıllarıdır. Tüm bu plan ve program içerisinde kişi almış olduğu bilimsel teorik derslerden daha çok yaşadığı ortam koşul ve sosyal çevreden etkilenir.  Yurtdışında üniversite eğitimi alan bir öğrenci eğitim süresi boyunca yüzlerce farklı kültürden öğrenci ile arkadaşlık ederek farklı kültürleri birebir yaşar ve daha geniş bir bakış açısına sahip olur.  Bu öğrencinin kişiliğinin gelişmesinde de iş hayatındaki başarısında da çok etkin rol oynayacaktır.
Sonuç itibari ile yurt dışında üniversite eğitimi alma kararı; radikal ve geleceği istenilen kariyer düzeyine taşımaya maksimum yardımcı olacak bir karardır. Bu seçimin yapılmasındaki süreçte her adımınızda  ACADEMIX yanınızda olacaktır. Uygun okul ve bölümün seçiminde, okul başvuru işlemlerinizde, başvuru ve kabul takibinde, vize işlemlerinizde ve vize alımından sonra uçak bileti ve konaklama rezervasyonlarınızda ve dahi eğitiminiz süresince danışmanlarımız size en profesyonel desteği ücretsiz şekilde vermektedirler.