Yurtdışında >>

University of Chester

University-of-ChesterUniversity of Chester, 1839 yılında, 19 yüzyılın önde gelen başbakanlarından ve aynı zamanda Canterbury eski Başpiskoposu William Gladstone tarafından kurulmuştur. Günümüzde ise 50 farklı ülkeden gelen 16000 öğrencisiyle gelişime ve teknolojiye açık yapısını sürdürmektedir. Chester şehrinde bulunan University of Chester, İngiltere’nin önde gelen şehirlerine yakınlığı ile de bilinmektedir. Manchester ve Liverpool’a bir saat uzaklıkta bulunan University of Chester, öğrencilerine 100’den fazla lisans, lisansüstü ve doktora program seçenekleri sunmaktadır.
University of Chester’ı Tercih Etmeniz için 5 neden?
Chester’ın şehir olarak son derece güvenli ve tarihi bir dokuya sahip olması.
Üniversite bünyesinde yürütülen araştırma projelerinin, büyük bir kısmının, 2008 Research Assessment Exercise (Araştırma Değerlendirme Çalışmaları) sonuçlarına göre uluslararası geçerliliği bulunduğu kanıtlanmıştır.
University of Chester’da verilen programlardan bazıları, başka üniversitelerin aynı programlarıyla kıyaslandığında, bazı meslek dalları için gerekli eğitim sıralamalarının yer aldığı gazetelerde üst sıralarda gelmeke ve kalitesiyle ciddi anlamda diğerlerinden ayrılmaktadır.
Sunday Times’ın 2012’deki verilerine göre University of Chester, yaşam ve okul masrafları açısından en makul üçüncü üniversite olarak gösterilmiştir. Ayrıca üniversite bünyesinde çok çeşitli burs imkanları da bulunmaktadır.
University of Chester aynı zamanda staja dayalı (work-based learning) eğitim sistemiyle de üne sahiptir. Lisans öğrencilerinin çoğu, ikinci senelerinde yerel, ulusal ya da uluslararası kuruluşlarda 5 hafta boyunca staj yaparlar.

Bölümler:

Uygulamalı Bilimler Fakültesi
Biyoloji Bölümü
Klinik Bilimler Bölümü
Bilgisayar Bilimi, Bilgi Sistemleri ve Matematik Bölümü
Spor ve Egsersiz Bilimleri Bölümü
İş İdaresi, Girişimcilik ve Hayatboyu Eğitim Fakültesi
İş İdaresi, İşletmecilik ve Strateji Bölümü
Finans ve Kaynak İşletmecilik Bölümü
Pazarlama, Turizm ve Etkinlikler Bölümü
Güzel Sanatlar ve Medya Fakültesi
Güzel Sanatlar ve Dizayn Bölümü
Medya Bölümü
Dramatik Sanatlar Bölümü
Eğitim ve Çocuklara Hizmet Fakültesi
Sağlık ve Sosyal Bakım Fakültesi
İnsancıl Bilgiler Fakültesi
İngilizce Bölümü
Tarih ve Arkeoloji Bölümü
Modern Diller Bölümü
Teoloji ve İlahiyat Bölümü
Sosyal Bilim Fakültesi
Coğrafya ve İktisadi Gelişme İncelemeleri Bölümü
Hukuk Bölümü
Psikoloji Bölümü
Sosyal Yardım ve Danışma Çalışmaları Bölümü

Ulaşım ve Lokasyon:
• İngiltere’nin en önemli tarihi şehirlerinden olan Chester şehir merkezine 10 dakika yürüyüş mesafesi uzaklığındadır.
• Warrignton Kampüsü Padgate’de bulunmaktadır.
• Eylül 2007 de Kingsway Building kurulmuştur, Chester şehrindeki ikinci merkezidir,Chester ana Kampüsüne 20 dakika yürüyüş mesafesi uzaklığındadır. Sanat ve Medya Fakültesi burada bulunmaktadır.
• Chester şehrindeki üçüncü kampüs Riverside Kampüsüdür.2010 yılında açılmıştır. Ana kampüs olan Chester Kampüsüne 25 dakika yürüyüş mesafesindedir.Eğitim fakültesi, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Fakültesi Riverside’da bulunmaktadır.
• Chester ve Warrignton kampüslerinin her ikiside trens istasyonuna yakın mesafededir. Liverpool ve Manchester havalimanları Chester şehrine oldukça yakındır.

Dil Gereksinimleri IELTS:6,5, TOEFL:90

Konaklama:
• Chester Kampüs:314 adet kampüs içerisinde 700 adet kampüse yakın alanda yurt tipi konaklama imkanı sunulmaktadır. İsteyen kişiler için özel konaklama opsiyonları Konakalama Ofisi tarafındna ayarlanmaktadır.
• Warrington Kampüs: 535 adet kampüs içi konaklama imkanı sunulmaktadır. İsteyen kişiler için özel konaklama opsiyonları Konakalama Ofisi tarafındna ayarlanmaktadır.

Ücretler:

Undergraduate

£9,060 per annum

Postgraduate Taught

£9,500 per annum

MBA

£9,990 per annum

Research Study (MPhil/PhD)

£10,690 (classroom based)*

£13,970 (laboratory based

 Bilgi işlem ve başvurularınız için

Kategori : İNGİLTERE’DE ÜNİVERSİTE, YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.